Magazyn Design
Magazyn Design
Dom Mieszkalny

Abstract House

Dom Mieszkalny Rezydencja wykorzystuje nowoczesną estetykę, zachowując centralny dziedziniec, który przywołuje tradycyjne kuwejckie praktyki w budowaniu domów. Tutaj rezydencja może uznawać zarówno przeszłość, jak i teraźniejszość, bez konfliktu. Fontanna na stopniach głównych drzwi rozchodzi się na zewnątrz, a szkło od podłogi do sufitu pomaga zachować bardziej otwarte przestrzenie, umożliwiając użytkownikom bezproblemowe przechodzenie między zewnętrzem a wnętrzem, przeszłością i teraźniejszością.

Sofa

Shell

Sofa Sofa Shell pojawiła się jako połączenie zarysu muszli morskich i trendów w modzie w naśladowaniu technologii egzoszkieletu i druku 3D. Celem było stworzenie sofy z efektem złudzenia optycznego. Powinny to być meble lekkie i przewiewne, które można wykorzystać zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Aby uzyskać efekt lekkości, zastosowano siatkę nylonowych lin. W ten sposób twardość tuszy jest równoważona przez tkanie i miękkość linii sylwetki. Sztywna podstawa pod narożnymi sekcjami siedziska może służyć jako stoliki boczne, a miękkie siedziska i poduszki nad głową dopełniają kompozycję.

Restauracja

Chuans Kitchen II

Restauracja Chuan's Kitchen II, która bierze za medium zarówno czarną glinę Sichuan Yingjing, jak i wydobytą ziemię z konstrukcji metra, to eksperymentalna restauracja zbudowana na współczesnym eksperymencie tradycyjnej sztuki ludowej. Przekraczając granice materiałów i odkrywając nowoczesną formę tradycyjnej sztuki ludowej, Infinity Mind wydobył uszczelki wyrzucone po wypaleniu czarnej ceramiki Yingjing i wykorzystał je jako główny element dekoracji w Chuan's Kitchen II.

Fotel

Infinity

Fotel Głównym akcentem konstrukcji fotela Infinity jest właśnie oparcie. Jest to odniesienie do symbolu nieskończoności - odwróconej cyfry ósemki. To tak, jakby zmieniał swój kształt podczas skręcania, ustalając dynamikę linii i odtwarzając znak nieskończoności w kilku płaszczyznach. Oparcie jest ściągane kilkoma elastycznymi taśmami, które tworzą zewnętrzną pętlę, która jednocześnie powraca do symboliki nieskończonej cykliczności życia i równowagi. Dodatkowy nacisk położono na unikalne płozy na nogi, które bezpiecznie mocują i podtrzymują boczne części fotela, tak jak robią to klamry.

Kawiarnia

Hunters Roots

Kawiarnia W odpowiedzi na dążenie do nowoczesnej, czystej estetyki powstało wnętrze inspirowane drewnianymi skrzynkami na owoce w abstrakcyjnej formie. Skrzynie wypełniają przestrzenie, tworząc wciągającą, niemal jaskiniową rzeźbiarską formę, która jest wykonana z prostych i prostych geometrycznych kształtów. Rezultatem jest czyste i kontrolowane doświadczenie przestrzenne. Przemyślany projekt maksymalizuje również ograniczoną przestrzeń, zmieniając praktyczne elementy wyposażenia w elementy dekoracyjne. Oświetlenie, szafki i regały współtworzą koncepcję projektową i rzeźbiarski wygląd.

Kryształowa Rzeźba Świetlna

Grain and Fire Portal

Kryształowa Rzeźba Świetlna Zbudowana z drewna i kryształu kwarcu ta organiczna rzeźba świetlna wykorzystuje drewno pozyskiwane w sposób zrównoważony z zapasów starego drewna tekowego. Zwietrzałe przez dziesięciolecia słońcem, wiatrem i deszczem drewno jest następnie ręcznie formowane, piaskowane, wypalane i wykańczane w naczyniu do przechowywania oświetlenia LED i wykorzystania kryształów kwarcu jako naturalnego dyfuzora. W każdej rzeźbie zastosowano w 100% naturalne niezmienione kryształy kwarcu, które mają około 280 milionów lat. Stosuje się różnorodne techniki wykańczania drewna, w tym metodę Shou Sugi Ban polegającą na wykorzystaniu ognia do konserwacji i kontrastującego koloru.