Magazyn Design
Magazyn Design
Projekt Marki

EXP Brasil

Projekt Marki Projekt marki EXP Brasil wywodzi się z firmowych zasad jedności i partnerstwa. Wykorzystując mieszankę technologii i designu w swoich projektach, jak w życiu biurowym. Element typografii reprezentuje jedność i siłę tej firmy. Projekt litery X jest solidny i zintegrowany, ale bardzo lekki i technologiczny. Marka reprezentuje życie studyjne, z elementami w literach, zarówno w pozytywnej, jak i negatywnej przestrzeni, która łączy ludzi i design, indywidualny i zbiorowy, prosty z technologicznym, lekki i wytrzymały, profesjonalny i osobisty.

Zestaw Do Kawy

Riposo

Zestaw Do Kawy Projekt serwisu został zainspirowany dwiema szkołami początku XX wieku - niemieckim Bauhausem i rosyjską awangardą. Ścisła prosta geometria i przemyślana funkcjonalność w pełni odpowiada duchowi ówczesnych manifestów: „co wygodne, piękne”. Jednocześnie podążając za nowoczesnymi trendami, projektantka łączy w tym projekcie dwa kontrastowe materiały. Klasyczną białą mleczną porcelanę uzupełniają jasne pokrywki wykonane z korka. Funkcjonalność projektu poparta jest prostymi, wygodnymi uchwytami oraz ogólną użytecznością formy.

Dom

Santos

Dom Wykorzystując drewno jako główny element konstrukcyjny, dom przesuwa swoje dwa poziomy w przekroju, tworząc przeszklony dach, który integruje się z kontekstem i wpuszcza naturalne światło. Przestrzeń o podwójnej wysokości wyraża tę relację między parterem, piętrem i krajobrazem. Nad świetlikiem leci metalowy dach, chroniąc go przed zachodnim słońcem i formalnie przebudowujący bryłę, kształtujący wizję środowiska naturalnego. Program jest artykułowany poprzez umiejscowienie użytku publicznego na parterze i użytku prywatnego na piętrze.

Meble Plus Wentylator

Brise Table

Meble Plus Wentylator Brise Table został zaprojektowany z poczuciem odpowiedzialności za zmiany klimatyczne i chęcią używania wentylatorów zamiast klimatyzatorów. Zamiast wiać silny wiatr, koncentruje się na uczuciu chłodu poprzez cyrkulację powietrza nawet po wyłączeniu klimatyzatora. Dzięki Brise Table użytkownicy mogą uzyskać powiew i używać jako stolika bocznego w tym samym czasie. Dobrze przenika do otoczenia i upiększa przestrzeń.

Tytuł Otwierający

Pop Up Magazine

Tytuł Otwierający Projekt był podróżą do abstrakcyjnego i płynnego badania zagadnień Escape (temat na rok 2019), pokazując zmiany, nowe rzeczy i wynikające z tego konsekwencje. Całość wizualna jest przejrzysta i wygodna do oglądania, kontrastująca z niewygodną rzeczywistością ucieczki. Projekt ciągle się zmienia, a zmieniające się kształty w animacji przedstawiają akt readaptacji spowodowany jakąś sytuacją. Ucieczka ma różne znaczenia, interpretacje, a punkt widzenia różni się od zabawnego do poważnego.

Pierścionek Strukturalny

Spatial

Pierścionek Strukturalny W projekcie zastosowano metalową konstrukcję szkieletową, w której druzy utrzymywane są w taki sposób, aby podkreślić zarówno kamień, jak i metalową konstrukcję ramy. Konstrukcja jest dość otwarta i zapewnia, że kamień jest gwiazdą projektu. Nieregularna forma druzy i metalowe kulki, które trzymają konstrukcję razem, nadają projektowi odrobinę miękkości. Jest odważny, ostry i poręczny.