Magazyn Design
Magazyn Design
Szkoła

Kawaii : Cute

Szkoła Otoczona przez sąsiednie licea dla dziewcząt, ta Toshin Satellite Preparatory School wykorzystuje swoje strategiczne położenie przy ruchliwej ulicy handlowej, aby zaprezentować unikalny projekt edukacyjny. Łącząc wygodę podczas ciężkiej nauki i swobodną atmosferę do zabawy, projekt promuje kobiecy charakter swoich użytkowników i stanowi alternatywną materializację dla abstrakcyjnej koncepcji „Kawaii”, w dużej mierze wykorzystywanej przez Uczennice. Pomieszczenia dla grup i klas w tej szkole mają kształt ośmiokątnego domu z dwuspadowym dachem, jak pokazano w książeczce dla dzieci.

Poradnia Urologiczna

The Panelarium

Poradnia Urologiczna Panelarium to nowa przestrzeń kliniki dla dr. Matsubary, jednego z nielicznych chirurgów posiadających certyfikaty do obsługi zrobotyzowanych systemów chirurgicznych da Vinci. Projekt został zainspirowany cyfrowym światem. Binarne komponenty systemu 0 i 1 zostały interpolowane w białej przestrzeni i zawarte w panelach wystających ze ścian i sufitu. Podłoga ma również ten sam aspekt projektowy. Panele choć ich przypadkowy wygląd są funkcjonalne, stają się znakami, ławkami, ladami, regałami, a nawet klamkami do drzwi, a przede wszystkim zaślepkami zapewniającymi pacjentom minimum prywatności.

Restauracja I Sklep Udon

Inami Koro

Restauracja I Sklep Udon Jak architektura może reprezentować kulinarną koncepcję? The Edge of the Wood jest próbą odpowiedzi na to pytanie. Inami Koro wymyśla na nowo tradycyjne japońskie danie Udon, zachowując jednocześnie typowe techniki przygotowywania. Nowy budynek odzwierciedla ich podejście, przypominając tradycyjne japońskie konstrukcje drewniane. Uproszczono wszystkie kontury wyrażające bryłę budynku. Obejmuje to szklaną ramę ukrytą w cienkich drewnianych słupach, obrócony dach i sufit, a także krawędzie pionowych ścian wyrażone pojedynczą linią.

Apteka

The Cutting Edge

Apteka Cutting Edge to apteka, która ma związek z sąsiednim szpitalem Daiichi General Hospital w Himeji City w Japonii. W aptekach tego typu klient nie ma bezpośredniego dostępu do produktów jak w aptekach detalicznych; raczej jego lekarstwa przygotuje na podwórku farmaceuta po okazaniu recepty. Ten nowy budynek został zaprojektowany w celu promowania wizerunku szpitala poprzez wprowadzenie ostrego obrazu high-tech, zgodnego z zaawansowaną technologią medyczną. Efektem jest biała, minimalistyczna, ale w pełni funkcjonalna przestrzeń.

Restauracja Chińska

Pekin Kaku

Restauracja Chińska Nowa renowacja restauracji Pekin-kaku oferuje stylistyczną reinterpretację tego, czym mogłaby być restauracja w stylu pekińskim, odrzucając tradycyjny, bogato zdobiony projekt na rzecz bardziej uproszczonej architektury. Na suficie znajduje się czerwona zorza stworzona przy użyciu 80-metrowych zasłon ze sznurka, a ściany pokryte są tradycyjnymi ciemnymi cegłami z Szanghaju. Elementy kulturowe z tysiącletniego chińskiego dziedzictwa, w tym wojownicy z terakoty, zając rudy i chińska ceramika, zostały podkreślone na minimalistycznej ekspozycji, zapewniającej kontrastowe podejście do elementów dekoracyjnych.

Restauracja Japońska

Moritomi

Restauracja Japońska Przeniesienie Moritomi, restauracji oferującej kuchnię japońską, obok światowego dziedzictwa Himeji Castle, bada relacje między materialnością, kształtem i interpretacją tradycyjnej architektury. Nowa przestrzeń próbuje odtworzyć wzór kamiennych fortyfikacji zamku z różnych materiałów, w tym szorstkich i polerowanych kamieni, stali powlekanej na czarno i mat tatami. Podłoga wykonana z drobnego żwiru pokrytego żywicą przedstawia fosę zamkową. Dwa kolory, biały i czarny, spływają jak woda z zewnątrz i przechodząc przez zdobione drewnianą kratą drzwi wejściowe do holu recepcyjnego.