Magazyn Design
Magazyn Design
Kaplica Weselna

Cloud of Luster

Kaplica Weselna Chmura blasku to kaplica ślubna znajdująca się w sali ceremonii ślubnej w mieście Himeji w Japonii. Projekt stara się przenieść ducha nowoczesnej ceremonii ślubnej na fizyczną przestrzeń. Kaplica jest cała biała, w kształcie chmury, prawie całkowicie otoczonej zakrzywionym szkłem, otwierającym ją na otaczający ogród i zbiornik wodny. Kolumny zwieńczone są hiperboliczną kapitelą niczym głowy płynnie łączące je z minimalistycznym sufitem. Cokół kaplicy od strony niecki jest hiperboliczną krzywizną, dzięki której cała konstrukcja wydaje się unosić się na wodzie i podkreśla jej lekkość.

Apteka Wydawnicza

The Cutting Edge

Apteka Wydawnicza Cutting Edge to apteka, która ma związek z sąsiednim szpitalem Daiichi General Hospital w Himeji City w Japonii. W aptekach tego typu klient nie ma bezpośredniego dostępu do produktów jak w aptekach detalicznych; raczej jego lekarstwa przygotuje na podwórku farmaceuta po okazaniu recepty. Ten nowy budynek został zaprojektowany w celu promowania wizerunku szpitala poprzez wprowadzenie ostrego obrazu high-tech, zgodnego z zaawansowaną technologią medyczną. Efektem jest biała, minimalistyczna, ale w pełni funkcjonalna przestrzeń.

Sklep Flagowy

WADA Sports

Sklep Flagowy Aby uczcić swoje 30-lecie, WADA Sports przenosi się do nowo wybudowanej siedziby i flagowego sklepu. Wewnątrz sklepu znajduje się gigantyczna eliptyczna metalowa konstrukcja podtrzymująca budynek. Poniżej eliptycznej konstrukcji produkty rakietowe są wyrównane w specjalnie zaprojektowanym uchwycie. Rakiety są ułożone szeregowo i łatwe do przenoszenia jedna po drugiej. Powyżej eliptyczny kształt służy jako ekspozycja różnych cennych zabytkowych i nowoczesnych rakiet zebranych z całego kraju i przekształca wnętrze sklepu w muzeum rakiet.

Biuro

The Duplicated Edge

Biuro Duplicated Edge to projekt dla Toshin Satellite Preparatory School w Kawanishi w Japonii. Szkoła potrzebowała nowej przestrzeni recepcyjnej, konsultacyjnej i konferencyjnej w wąskiej sali o powierzchni 110 m2 z niskim sufitem. Projekt proponuje otwartą przestrzeń naznaczoną ostrym trójkątnym blatem recepcyjnym i informacyjnym dzielącym przestrzeń na funkcjonalne jednostki. Lada pokryta jest stopniowo rosnącą białą metaliczną blachą. To połączenie jest powtórzone przez lustra w ścianie podwórka i odblaskowe panele aluminiowe na suficie, rozszerzające przestrzeń do szerszych wymiarów.

Show Room

Origami Ark

Show Room Origami Ark lub Sun Show Leather Pavilion to salon wystawowy produkcji skór Sansho w Himeji w Japonii. Wyzwanie polegało na stworzeniu przestrzeni, która byłaby w stanie pokazać ponad 3000 produktów na bardzo ograniczonej przestrzeni i sprawić, by klient zrozumiał ogromną różnorodność produktów podczas wizyty w salonie. Origami Ark składa się z 83 małych jednostek o wymiarach 1,5 x 1,5 x 2 m3 połączonych ze sobą nieregularnie, aby stworzyć duży trójwymiarowy labirynt i zapewnia odwiedzającym doświadczenie podobne do eksploracji dżungli.

Budynek Biurowy

The PolyCuboid

Budynek Biurowy PolyCuboid to nowa siedziba TIA, firmy świadczącej usługi ubezpieczeniowe. Pierwsze piętro zostało ukształtowane przez granice terenu i rurę wodną o średnicy 700 mm, która przecina teren podziemny, ograniczając przestrzeń fundamentową. Metaliczna struktura rozpuszcza się w różnorodnych blokach kompozycji. Filary i belki znikają ze składni przestrzennej, dając wrażenie obiektu, jednocześnie eliminując wrażenie budynku. Wolumetryczny projekt jest inspirowany logo TIA, które zmienia budynek w ikonę reprezentującą firmę.