Magazyn Design
Magazyn Design
Restauracja I Sklep Udon

Inami Koro

Restauracja I Sklep Udon Jak architektura może reprezentować kulinarną koncepcję? The Edge of the Wood jest próbą odpowiedzi na to pytanie. Inami Koro wymyśla na nowo tradycyjne japońskie danie Udon, zachowując jednocześnie typowe techniki przygotowywania. Nowy budynek odzwierciedla ich podejście, przypominając tradycyjne japońskie konstrukcje drewniane. Uproszczono wszystkie kontury wyrażające bryłę budynku. Obejmuje to szklaną ramę ukrytą w cienkich drewnianych słupach, obrócony dach i sufit, a także krawędzie pionowych ścian wyrażone pojedynczą linią.

Apteka

The Cutting Edge

Apteka Cutting Edge to apteka, która ma związek z sąsiednim szpitalem Daiichi General Hospital w Himeji City w Japonii. W aptekach tego typu klient nie ma bezpośredniego dostępu do produktów jak w aptekach detalicznych; raczej jego lekarstwa przygotuje na podwórku farmaceuta po okazaniu recepty. Ten nowy budynek został zaprojektowany w celu promowania wizerunku szpitala poprzez wprowadzenie ostrego obrazu high-tech, zgodnego z zaawansowaną technologią medyczną. Efektem jest biała, minimalistyczna, ale w pełni funkcjonalna przestrzeń.

Restauracja Chińska

Pekin Kaku

Restauracja Chińska Nowa renowacja restauracji Pekin-kaku oferuje stylistyczną reinterpretację tego, czym mogłaby być restauracja w stylu pekińskim, odrzucając tradycyjny, bogato zdobiony projekt na rzecz bardziej uproszczonej architektury. Na suficie znajduje się czerwona zorza stworzona przy użyciu 80-metrowych zasłon ze sznurka, a ściany pokryte są tradycyjnymi ciemnymi cegłami z Szanghaju. Elementy kulturowe z tysiącletniego chińskiego dziedzictwa, w tym wojownicy z terakoty, zając rudy i chińska ceramika, zostały podkreślone na minimalistycznej ekspozycji, zapewniającej kontrastowe podejście do elementów dekoracyjnych.

Restauracja Japońska

Moritomi

Restauracja Japońska Przeniesienie Moritomi, restauracji oferującej kuchnię japońską, obok światowego dziedzictwa Himeji Castle, bada relacje między materialnością, kształtem i interpretacją tradycyjnej architektury. Nowa przestrzeń próbuje odtworzyć wzór kamiennych fortyfikacji zamku z różnych materiałów, w tym szorstkich i polerowanych kamieni, stali powlekanej na czarno i mat tatami. Podłoga wykonana z drobnego żwiru pokrytego żywicą przedstawia fosę zamkową. Dwa kolory, biały i czarny, spływają jak woda z zewnątrz i przechodząc przez zdobione drewnianą kratą drzwi wejściowe do holu recepcyjnego.

Rzeźba Publiczna

Bubble Forest

Rzeźba Publiczna Bubble Forest to publiczna rzeźba wykonana z kwasoodpornej stali nierdzewnej. Oświetlona jest programowalnymi lampami RGB LED, co pozwala rzeźbie na spektakularną metamorfozę po zachodzie słońca. Powstał jako refleksja na temat zdolności roślin do produkcji tlenu. Tytułowy las składa się z 18 stalowych pni / pni zakończonych koronami w postaci kulistych konstrukcji przedstawiających pojedynczy bąbelek powietrza. Bubble Forest odnosi się do flory lądowej, a także tej znanej z dna jezior, mórz i oceanów

Rezydencja Rodzinna

Sleeve House

Rezydencja Rodzinna Ten naprawdę wyjątkowy dom został zaprojektowany przez znanego architekta i uczonego Adama Dayema i niedawno zdobył drugie miejsce w konkursie American-Architects US Building of the Year. Dom 3-BR / 2,5-kąpielowy położony jest na otwartych, pofałdowanych łąkach, w otoczeniu zapewniającym prywatność, a także spektakularne widoki na dolinę i góry. Równie enigmatyczna, co praktyczna konstrukcja została pomyślana schematycznie jako dwie przecinające się tuleje objętości. Fasada ze zwęglonego drewna pozyskiwanego w sposób zrównoważony nadaje domowi szorstką, zwietrzałą teksturę, będącą współczesną reinterpretacją starych stodół w dolinie Hudson.

Rozmowa kwalifikacyjna dnia

Wywiady ze światowej sławy projektantami.

Przeczytaj najnowsze wywiady i rozmowy na temat projektowania, kreatywności i innowacji między dziennikarzami zajmującymi się projektowaniem a światowej sławy projektantami, artystami i architektami. Zobacz najnowsze projekty i wielokrotnie nagradzane projekty znanych projektantów, artystów, architektów i innowatorów. Odkryj nowe spojrzenie na kreatywność, innowacje, sztukę, projektowanie i architekturę. Poznaj procesy projektowania wielkich projektantów.