Magazyn Design
Magazyn Design
Sklep Flagowy

WADA Sports

Sklep Flagowy Aby uczcić swoje 30-lecie, WADA Sports przenosi się do nowo wybudowanej siedziby i flagowego sklepu. Wewnątrz sklepu znajduje się gigantyczna eliptyczna metalowa konstrukcja podtrzymująca budynek. Poniżej eliptycznej konstrukcji produkty rakietowe są wyrównane w specjalnie zaprojektowanym uchwycie. Rakiety są ułożone szeregowo i łatwe do przenoszenia jedna po drugiej. Powyżej eliptyczny kształt służy jako ekspozycja różnych cennych zabytkowych i nowoczesnych rakiet zebranych z całego kraju i przekształca wnętrze sklepu w muzeum rakiet.

Biuro

The Duplicated Edge

Biuro Duplicated Edge to projekt dla Toshin Satellite Preparatory School w Kawanishi w Japonii. Szkoła potrzebowała nowej przestrzeni recepcyjnej, konsultacyjnej i konferencyjnej w wąskiej sali o powierzchni 110 m2 z niskim sufitem. Projekt proponuje otwartą przestrzeń naznaczoną ostrym trójkątnym blatem recepcyjnym i informacyjnym dzielącym przestrzeń na funkcjonalne jednostki. Lada pokryta jest stopniowo rosnącą białą metaliczną blachą. To połączenie jest powtórzone przez lustra w ścianie podwórka i odblaskowe panele aluminiowe na suficie, rozszerzające przestrzeń do szerszych wymiarów.

Show Room

Origami Ark

Show Room Origami Ark lub Sun Show Leather Pavilion to salon wystawowy produkcji skór Sansho w Himeji w Japonii. Wyzwanie polegało na stworzeniu przestrzeni, która byłaby w stanie pokazać ponad 3000 produktów na bardzo ograniczonej przestrzeni i sprawić, by klient zrozumiał ogromną różnorodność produktów podczas wizyty w salonie. Origami Ark składa się z 83 małych jednostek o wymiarach 1,5 x 1,5 x 2 m3 połączonych ze sobą nieregularnie, aby stworzyć duży trójwymiarowy labirynt i zapewnia odwiedzającym doświadczenie podobne do eksploracji dżungli.

Budynek Biurowy

The PolyCuboid

Budynek Biurowy PolyCuboid to nowa siedziba TIA, firmy świadczącej usługi ubezpieczeniowe. Pierwsze piętro zostało ukształtowane przez granice terenu i rurę wodną o średnicy 700 mm, która przecina teren podziemny, ograniczając przestrzeń fundamentową. Metaliczna struktura rozpuszcza się w różnorodnych blokach kompozycji. Filary i belki znikają ze składni przestrzennej, dając wrażenie obiektu, jednocześnie eliminując wrażenie budynku. Wolumetryczny projekt jest inspirowany logo TIA, które zmienia budynek w ikonę reprezentującą firmę.

Szkoła

Kawaii : Cute

Szkoła Otoczona przez sąsiednie licea dla dziewcząt, ta Toshin Satellite Preparatory School wykorzystuje swoje strategiczne położenie przy ruchliwej ulicy handlowej, aby zaprezentować unikalny projekt edukacyjny. Łącząc wygodę podczas ciężkiej nauki i swobodną atmosferę do zabawy, projekt promuje kobiecy charakter swoich użytkowników i stanowi alternatywną materializację dla abstrakcyjnej koncepcji „Kawaii”, w dużej mierze wykorzystywanej przez Uczennice. Pomieszczenia dla grup i klas w tej szkole mają kształt ośmiokątnego domu z dwuspadowym dachem, jak pokazano w książeczce dla dzieci.

Poradnia Urologiczna

The Panelarium

Poradnia Urologiczna Panelarium to nowa przestrzeń kliniki dla dr. Matsubary, jednego z nielicznych chirurgów posiadających certyfikaty do obsługi zrobotyzowanych systemów chirurgicznych da Vinci. Projekt został zainspirowany cyfrowym światem. Binarne komponenty systemu 0 i 1 zostały interpolowane w białej przestrzeni i zawarte w panelach wystających ze ścian i sufitu. Podłoga ma również ten sam aspekt projektowy. Panele choć ich przypadkowy wygląd są funkcjonalne, stają się znakami, ławkami, ladami, regałami, a nawet klamkami do drzwi, a przede wszystkim zaślepkami zapewniającymi pacjentom minimum prywatności.

Zaprojektuj legendę dnia

Legendarni projektanci i ich wielokrotnie nagradzane prace.

Design Legends to niezwykle znani projektanci, którzy swoimi dobrymi projektami czynią nasz świat lepszym miejscem. Odkryj legendarnych projektantów i ich innowacyjne projekty produktów, oryginalne dzieła sztuki, kreatywną architekturę, wybitne projekty mody i strategie projektowe. Ciesz się i odkrywaj oryginalne prace projektowe nagradzanych projektantów, artystów, architektów, innowatorów i marek z całego świata. Zainspiruj się kreatywnymi projektami.