Magazyn Design
Magazyn Design
Budynek Biurowy

The PolyCuboid

Budynek Biurowy PolyCuboid to nowa siedziba TIA, firmy świadczącej usługi ubezpieczeniowe. Pierwsze piętro zostało ukształtowane przez granice terenu i rurę wodną o średnicy 700 mm, która przecina teren podziemny, ograniczając przestrzeń fundamentową. Metaliczna struktura rozpuszcza się w różnorodnych blokach kompozycji. Filary i belki znikają ze składni przestrzennej, dając wrażenie obiektu, jednocześnie eliminując wrażenie budynku. Wolumetryczny projekt jest inspirowany logo TIA, które zmienia budynek w ikonę reprezentującą firmę.

Szkoła

Kawaii : Cute

Szkoła Otoczona przez sąsiednie licea dla dziewcząt, ta Toshin Satellite Preparatory School wykorzystuje swoje strategiczne położenie przy ruchliwej ulicy handlowej, aby zaprezentować unikalny projekt edukacyjny. Łącząc wygodę podczas ciężkiej nauki i swobodną atmosferę do zabawy, projekt promuje kobiecy charakter swoich użytkowników i stanowi alternatywną materializację dla abstrakcyjnej koncepcji „Kawaii”, w dużej mierze wykorzystywanej przez Uczennice. Pomieszczenia dla grup i klas w tej szkole mają kształt ośmiokątnego domu z dwuspadowym dachem, jak pokazano w książeczce dla dzieci.

Poradnia Urologiczna

The Panelarium

Poradnia Urologiczna Panelarium to nowa przestrzeń kliniki dla dr. Matsubary, jednego z nielicznych chirurgów posiadających certyfikaty do obsługi zrobotyzowanych systemów chirurgicznych da Vinci. Projekt został zainspirowany cyfrowym światem. Binarne komponenty systemu 0 i 1 zostały interpolowane w białej przestrzeni i zawarte w panelach wystających ze ścian i sufitu. Podłoga ma również ten sam aspekt projektowy. Panele choć ich przypadkowy wygląd są funkcjonalne, stają się znakami, ławkami, ladami, regałami, a nawet klamkami do drzwi, a przede wszystkim zaślepkami zapewniającymi pacjentom minimum prywatności.

Restauracja I Sklep Udon

Inami Koro

Restauracja I Sklep Udon Jak architektura może reprezentować kulinarną koncepcję? The Edge of the Wood jest próbą odpowiedzi na to pytanie. Inami Koro wymyśla na nowo tradycyjne japońskie danie Udon, zachowując jednocześnie typowe techniki przygotowywania. Nowy budynek odzwierciedla ich podejście, przypominając tradycyjne japońskie konstrukcje drewniane. Uproszczono wszystkie kontury wyrażające bryłę budynku. Obejmuje to szklaną ramę ukrytą w cienkich drewnianych słupach, obrócony dach i sufit, a także krawędzie pionowych ścian wyrażone pojedynczą linią.

Apteka

The Cutting Edge

Apteka Cutting Edge to apteka, która ma związek z sąsiednim szpitalem Daiichi General Hospital w Himeji City w Japonii. W aptekach tego typu klient nie ma bezpośredniego dostępu do produktów jak w aptekach detalicznych; raczej jego lekarstwa przygotuje na podwórku farmaceuta po okazaniu recepty. Ten nowy budynek został zaprojektowany w celu promowania wizerunku szpitala poprzez wprowadzenie ostrego obrazu high-tech, zgodnego z zaawansowaną technologią medyczną. Efektem jest biała, minimalistyczna, ale w pełni funkcjonalna przestrzeń.

Restauracja Chińska

Pekin Kaku

Restauracja Chińska Nowa renowacja restauracji Pekin-kaku oferuje stylistyczną reinterpretację tego, czym mogłaby być restauracja w stylu pekińskim, odrzucając tradycyjny, bogato zdobiony projekt na rzecz bardziej uproszczonej architektury. Na suficie znajduje się czerwona zorza stworzona przy użyciu 80-metrowych zasłon ze sznurka, a ściany pokryte są tradycyjnymi ciemnymi cegłami z Szanghaju. Elementy kulturowe z tysiącletniego chińskiego dziedzictwa, w tym wojownicy z terakoty, zając rudy i chińska ceramika, zostały podkreślone na minimalistycznej ekspozycji, zapewniającej kontrastowe podejście do elementów dekoracyjnych.

Projekt dnia

Niesamowity design. Dobry projekt. Najlepszy projekt.

Dobre projekty tworzą wartość dla społeczeństwa. Każdego dnia przedstawiamy specjalny projekt, który demonstruje doskonałość w projektowaniu. Dziś z przyjemnością prezentujemy nagrodzony projekt, który ma pozytywny wpływ. Codziennie będziemy prezentować więcej wspaniałych i inspirujących projektów. Odwiedzaj nas codziennie, aby cieszyć się nowymi, dobrze zaprojektowanymi produktami i projektami największych projektantów z całego świata.