Magazyn Design
Magazyn Design
Yong An Harbour Rebranding

Hak Hi Kong

Yong An Harbour Rebranding We wniosku wykorzystano trzy koncepcje przebudowy systemu CI dla portu rybackiego Yong-An. Pierwszym jest nowe logo stworzone z określonego materiału wizualnego wyodrębnionego z kulturowych cech społeczności Hakka. Następnym krokiem jest ponowne zbadanie wrażeń z rozrywki, a następnie stworzenie dwóch postaci maskotek reprezentujących i pozwól im pojawić się w nowych atrakcjach, aby oprowadzić turystę do portu. Wreszcie zaplanowanie dziewięciu miejsc w środku, otoczenie rozrywkami i pyszną kuchnią.

Projektowanie Wystaw

Tape Art

Projektowanie Wystaw W 2019 roku Taipei zaiskrzyło wizualne połączenie linii, fragmentów kolorów i fluorescencji. Była to wystawa Tape That Art zorganizowana przez FunDesign.tv i Tape That Collective. Różnorodne projekty z niezwykłymi pomysłami i technikami zostały zaprezentowane w 8 instalacjach na taśmie i pokazały ponad 40 obrazów na taśmie wraz z filmami z pracy artystów w przeszłości. Dodali również wspaniałe dźwięki i światło, aby wydarzenie stało się wciągającym środowiskiem artystycznym, a zastosowane materiały obejmowały taśmy tkaninowe, taśmy klejące, taśmy papierowe, opowieści opakowaniowe, taśmy plastikowe i folie.

Salon Fryzjerski

Vibrant

Salon Fryzjerski Przechwytując esencję botanicznego obrazu, w całej alejce powstał podniebny ogród, który od razu zaprasza gości do wygrzewania się, odsuwając się od tłumu, witając ich od wejścia. Zaglądając dalej w przestrzeń, zwężony układ rozciąga się w górę ze szczegółowymi złotymi poprawkami. Metafory botaniczne wciąż są wibrując w całym pomieszczeniu, zastępując zgiełk dochodzący z ulic, i tutaj staje się tajemniczym ogrodem.

Rezydencja Prywatna

City Point

Rezydencja Prywatna Projektantka inspirowała się miejskim krajobrazem. Sceneria gorączkowej przestrzeni miejskiej została w ten sposób „rozszerzona” na przestrzeń życiową, którą charakteryzował projekt Metropolitan. Ciemne kolory zostały podkreślone światłem, aby stworzyć wspaniałe efekty wizualne i atmosferę. Przyjmując mozaikę, obrazy i grafiki cyfrowe na wieżowcach, wprowadzono do wnętrza wrażenie nowoczesnego miasta. Projektant położył duży nacisk na planowanie przestrzenne, ze szczególnym uwzględnieniem funkcjonalności. W rezultacie powstał stylowy i luksusowy dom, który był wystarczająco przestronny, aby pomieścić 7 osób.

Sztuka Instalacji

Inorganic Mineral

Sztuka Instalacji Zainspirowany głębokimi uczuciami do natury i doświadczeniem jako architekt, Lee Chi skupia się na tworzeniu unikalnych instalacji botanicznych. Zastanawiając się nad naturą sztuki i badając techniki twórcze, Lee przekształca wydarzenia życiowe w sformalizowane dzieła sztuki. Tematem tej serii prac jest zbadanie natury materiałów i sposobów ich rekonstrukcji poprzez system estetyczny i nową perspektywę. Lee uważa również, że zmiana definicji i rekonstrukcja roślin i innych sztucznych materiałów może sprawić, że naturalny krajobraz będzie miał emocjonalny wpływ na ludzi.

Krzesło

Haleiwa

Krzesło Haleiwa wplata ekologiczne rattany w zamaszyste krzywe i rzuca wyraźną sylwetkę. Naturalne materiały są hołdem dla rzemieślniczej tradycji Filipin, przerobionej na dzisiejsze czasy. W połączeniu lub jako element wyrazu, wszechstronność projektu sprawia, że krzesło dostosowuje się do różnych stylów. Tworząc równowagę między formą a funkcją, wdziękiem i siłą, architekturą i designem, Haleiwa jest tak samo wygodna, jak piękna.

Rozmowa kwalifikacyjna dnia

Wywiady ze światowej sławy projektantami.

Przeczytaj najnowsze wywiady i rozmowy na temat projektowania, kreatywności i innowacji między dziennikarzami zajmującymi się projektowaniem a światowej sławy projektantami, artystami i architektami. Zobacz najnowsze projekty i wielokrotnie nagradzane projekty znanych projektantów, artystów, architektów i innowatorów. Odkryj nowe spojrzenie na kreatywność, innowacje, sztukę, projektowanie i architekturę. Poznaj procesy projektowania wielkich projektantów.