Magazyn Design
Magazyn Design
Plakat Wystawowy

Optics and Chromatics

Plakat Wystawowy Tytuł Optics and Chromatic nawiązuje do debaty Goethego i Newtona na temat natury kolorów. Tę debatę reprezentuje zderzenie dwóch kompozycji w formie liter: jedna obliczona, geometryczna, o ostrych konturach, druga oparta na impresjonistycznej grze kolorowych cieni. W 2014 roku ten projekt posłużył jako okładka Pantone Plus Series Artist Covers.

Pierścień

Gabo

Pierścień Pierścień Gabo został zaprojektowany, aby zachęcić ludzi do ponownego odwiedzenia wesołej strony życia, którą zwykle traci się wraz z nadejściem dorosłości. Projektantkę zainspirowały wspomnienia obserwacji syna bawiącego się swoją kolorową magiczną kostką. Użytkownik może bawić się pierścieniem obracając dwa niezależne moduły. W ten sposób zestawy kolorów kamieni szlachetnych lub pozycje modułów mogą być dopasowane lub niedopasowane. Poza aspektem zabawy, użytkownik ma możliwość codziennego noszenia innego pierścionka.

Rozrywka

Free Estonian

Rozrywka W tym wyjątkowym dziele Olga Raag wykorzystała estońskie gazety z roku, w którym samochód został pierwotnie wyprodukowany w 1973 roku. Żółte gazety w Bibliotece Narodowej zostały sfotografowane, wyczyszczone, poprawione i zredagowane w celu wykorzystania w projekcie. Efekt końcowy został wydrukowany na specjalnym materiale używanym w samochodach, który utrzymuje się przez 12 lat, a jego zastosowanie zajęło 24 godziny. Free Estonian to samochód, który przykuwa uwagę, otaczając ludzi pozytywną energią i nostalgicznymi, dziecięcymi emocjami. Zaprasza do ciekawości i zaangażowania wszystkich.

Kompleks Jeździecki

Emerald

Kompleks Jeździecki Całościowe projekty architektoniczno-przestrzenne obraz jednoczący wszystkie sześć budynków ujawnia funkcjonalną tożsamość każdego z nich. Poszerzone elewacje aren i stajni skierowane na administracyjny rdzeń kompozytowy. Sześcioboczny budynek w postaci kryształowej siatki spoczywa w drewnianej ramie jak w naszyjniku. Trójkąty ścienne zdobione rozrzuconym szkłem jako szmaragdowymi detalami. Zakrzywiona biała konstrukcja podkreśla główne wejście. Siatka elewacji jest również częścią wewnętrznej przestrzeni, w której środowisko postrzegane jest przez przezroczystą sieć. Wnętrza kontynuują motyw drewnianych konstrukcji, wykorzystując skalę elementów do bardziej proporcjonalnej skali ludzkiej.

Orkiestra Głośnikowa

Sestetto

Orkiestra Głośnikowa Orkiestrowy zespół głośników grających razem jak prawdziwi muzycy. Sestetto to wielokanałowy system audio do odtwarzania indywidualnych ścieżek instrumentów w oddzielnych głośnikach z różnych technologii i materiałów dedykowanych do konkretnej obudowy dźwiękowej, między innymi z czystego betonu, rezonujących drewnianych płyt rezonansowych i ceramicznych rogów. Miksowanie utworów i części wraca do fizycznego miejsca słuchania, jak na prawdziwym koncercie. Sestetto jest orkiestrą kameralną nagrywanej muzyki. Sestetto jest produkowane bezpośrednio przez projektantów Stefano Ivana Scarascia i Francesco Shyam Zonca.

Kawiarnia

Perception

Kawiarnia Ta mała, ciepła, drewniana kawiarnia znajduje się na rogu skrzyżowania w cichej okolicy. Scentralizowana otwarta strefa przygotowawcza zapewnia czyste i bogate doświadczenie baristy dla odwiedzających wszędzie tam, gdzie siedzisko barowe lub stolik w kawiarni. Obiekt sufitowy zwany „drzewkiem cieniującym” zaczyna się od tylnej strony strefy przygotowań i obejmuje strefę klienta, tworząc całą atmosferę tej kawiarni. Daje odwiedzającym niezwykły efekt przestrzenny, a także staje się medium dla ludzi, którzy chcą zatopić się w myślach o smakach kawy.

Rozmowa kwalifikacyjna dnia

Wywiady ze światowej sławy projektantami.

Przeczytaj najnowsze wywiady i rozmowy na temat projektowania, kreatywności i innowacji między dziennikarzami zajmującymi się projektowaniem a światowej sławy projektantami, artystami i architektami. Zobacz najnowsze projekty i wielokrotnie nagradzane projekty znanych projektantów, artystów, architektów i innowatorów. Odkryj nowe spojrzenie na kreatywność, innowacje, sztukę, projektowanie i architekturę. Poznaj procesy projektowania wielkich projektantów.